Jdi na obsah Jdi na menu
 


barbie - Černá Luna

 Háčkování


 Černá Luna, Lilit - Temná žena v našem nitru

 

...Luna, tak jak se o ní obvykle hovoří,
je zrcadlem slunečního světla.
Lilit, Černá Luna, je žena,
která místo aby se zhlížela v tomto zrcadle, jím prochází.

Sandro Lanza

 

Citace z : www.jitrnizeme.cz

V mytologii byla Luna uctívána jako personifikace Cynthie, Isis, Selene, Artemis, Persefoné, Proserpiny, či Somy... Bohyní Luny byla též Hekaté, trojitá bohyně, symbolizující tři fáze Luny:
úplněk, ubývající a přibývající. Bývá identifikována s přírodou, protože je s ní v nejbližším kontaktu a přímo ovlivňuje pozemský růst. Jejím symbolem je srpek měsíce.

 

Citace: www.lilith.euweb.cz

Existuje mnoho tradic, legend a příběhů o Lilith. Jednou vystupuje jako služka bohyně Inanny, jindy jako upírka ve spojitosti s Kainem, jako první žena Adama, nebo jako démonka, která zabíjí nemluvňata, svádí muže a potom je zabíjí. Sami si můžete vybrat, která báj vás více uchvátila. Mě osobně se líbí ta o první ženě Adama. Zde Lilith vystupuje jako nezkrotná, svůdná a nevyzpytatelná žena, která ví, jak na muže, aby dosáhla svého. :)

 

Citace z: www.magicke.estranky.cz

V astrologii je Lilit obrazem Černé Luny. Pro její správné pochopení si musíme uvědomit, že Lilit nebyla od počátku zlá. Změnila se v negativní bytost teprve v bolesti a hněvu nad ztrátou svých dětí. V horoskopu představuje Lilit naše setkání s životní bolestí, s možností tuto bolest zpracovat postavit se jí a využít ji k sebepoznání a dalšímu duševnímu růstu.

 

Lilit sice přináší neštěstí, ale nepřestává v tom být lidská, protože bolest, smrt a zármutek patří k naší pozemské existenci. Těchto zkušeností se však velmi obáváme, a proto se jim bráníme. Černá Luna v astrologii nás konfrontuje s mezními situacemi a stínovými stránkami naší existence a nutí nás, abychom jim čelili. Často nás Lilit nechá pocítit zoufalství, tak jako i ona byla zoufalá, když opustila eden a musela žít mezi démony.

 

Vlastní tvorba včetně příslušenství

Barbie - soška je na prodej!!!

 
 

 

Portrét
Kalendář - hodiny
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 289239
Měsíc: 1309
Den: 49